do 8h, Malta, prywatne wycieczki

7. ŚLADAMI HISTORII (do 8 godz.)

7. ŚLADAMI HISTORII

Prywatna, całodniowa wycieczka po Malcie z polskojęzycznym przewodnikiem. Program dla małych i dużych grup (od 1 do 500 os.). Podczas zwiedzania odkryjecie długą i bogatą historię, która ukształtowała Maltę, jaką znamy dziś. Odwiedzimy m.in. ‘Ciche Miasto’ Mdina oraz Świątynie Neolityczne Hagar Qim (opcjonalnie).


Nasz polski przewodnik odbierze Was rano z hotelu. Prywatnym transferem przejedziemy na południe Malty, do punktu widokowego przy Blue Grotto.  Następnie udamy się do Mdina. Pierwsza stolica Malty dziś znana jest jako ‘Ciche Miasto’. Zachowały się tam elementy autentycznej architektury gotyckiej oraz rezydencje najstarszych rodów maltańskich pochodzące nawet z XIII wieku!


Z Mdiny przejedziemy na chwilę relaksu i czasu wolnego do prezydenckich Ogrodów Botanicznych San Anton. Są one jedną z ważniejszych lokalizacji filmowych na Malcie. Wystąpiły w serialu HBO ‘Gra o Tron’.


Kolejnym przystankiem na naszej trasie będzie Birgu. Od 1530 roku główna siedziba Zakonu Maltańskiego, Birgu – inaczej Vittoriosa – należy do tzw. Trzech Miast Malty. Nasz polski przewodnik zabierze Was do Ogrodów Gardjola, jednego z najlepszych punktów widokowych na panoramę Valletty i Wielkiego Portu Malty.


Na koniec dnia – zwiedzanie Valletta. Miasto w całości wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W stolicy Malty zobaczymy m.in. nowy Parlament Republiki Malty oraz ruiny Opery Królewskiej, zbombardowanej w trakcie II wojny światowej. Przejdziemy pod Pałac Wielkich Mistrzów i odkryjemy pamiątki po krótkiej wizycie Napoleona na Malcie.


W Valletta zakończymy nasze zwiedzanie Malty, po którym zostaniecie odwiezieni z powrotem do miejsca zakwaterowania.


Do objazdowej całodniowej Wycieczki Historycznej po Malcie możecie dodać atrakcje dodatkowo płatne, np. wizytę w świątyniach neolitycznych Hagar Qim. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO należą do najstarszych zabytków religii na świecie.

NA TRASIE ZWIEDZANIA

 • Valletta

 • Birgu

 • Ogrody San Anton

 • Blue Grotto

 • Świątynie Neolityczne (opcjonalnie)

 • ... i wiele więcej!

długość wycieczki
do 8 godzin

Czas rozpoczęcia wycieczki zależy od Twoich preferencji i dyspozycyjności przewodnika.

start wycieczki
Miejsce zakwaterowania

Kierowca wraz z przewodnikiem odbierze Was spod wskazanego przez Ciebie adresu.

przewodnik
Polskojęzyczny

Polski opiekun grupy, będący rezydentem Malty.

rozmiar grupy
1-53 osób

Możliwość realizacji wycieczki dla grup do 500 osób. Na zapytanie.

posiłek
Opcjonalnie

Wycieczka nie wymaga dokupienia posiłku. Posiłki rezerwujemy dla grup powyżej 10 osób. Małe grupy otrzymują czas wolny na posiłek we własnym zakresie.

cena wycieczki
Cena i Rezerwacje

Porównanie wycieczek i ceny dla grup do 6 osób dostępne są w Cenniku (link poniżej), większe grupy prosimy o wypełnienie Formularza Zapytania.

dostępne daty
Codziennie

W zależności od dostępności przewodnika na Malcie.

transfery
Wycieczka Objazdowa

Prywatne transfery po Malcie wraz z kierowcą wliczone w cenę wycieczki.

odwołanie rezerwacji
do 14 dni

Bezkosztowe odwołanie do 14 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Patrz regulamin.

płatność
50% depozyt

Płatność w PLN lub w EUR w ciągu 48 godz. od momentu rezerwacji wycieczki. Patrz regulamin.

 Kliknij w zdjęcie, aby powiększyć i sprawdzić lokalizację.

Jeśli chciałbyś otrzymać wycenę powyższej wycieczki z polskim przewodnikiem po Malcie lub Gozo, wypełnij poniższy Formularz Zapytania. Po otrzymaniu wiadomości dołożymy wszelkich starań, aby odpowiedzieć w ciągu 24 godzin, potwierdzając dostępność przewodnika, cenę oraz możliwość organizacji zwiedzania Malty w wybranym przez Ciebie dniu. Jeśli nie otrzymasz od nas odpowiedzi, prosimy o sprawdzenie folderu “spam”. Nie możesz czekać, masz dodatkowe pytania i chciałbyś porozmawiać z naszym konsultantem? Zadzwoń do nas, albo poproś o telefon podając preferowane godziny kontaktu i numer kontaktowy.


 

FORMULARZ REZERWACJI WYCIECZKI


  7.Śladami Historii8. Śladami Natury9. Najpiękniejsze Zakątki Malty

  09:0010:00

  • Świątynie Neolityczne
  • Błękitna Grota
  • Katedra Mdina
  • Uliczki Valletta

  Author